Jdi na obsah Jdi na menu
 


Křesťané tolerují zlo ve jménu "lásky"

15. 12. 2012

Křesťané zejména na sociálních sítích v lepším případě mlčky tolerují, v horším případě dokonce vítají na svých profilech příspěvky z oblasti esoteriky či okultismu (obrázky, videa, afirmace). Existuje několik pravděpodobných důvodů pro toto jednání.
 
1) Křesťan nerozpoznává, že nejrůznější sladké obrázky (např. andělů, draků), emocionálně laděná okultní a new age videa, přání s andělíčky, esoterní afirmace apod. jsou zlé a jejich autorem je satan, či dokonce v nejhorším případě se mu tyto věci líbí a příjemně lechtají jeho emoce. V tomto případě je křesťan, mírně řečeno, ve velkém průšvihu, protože očividně z nějakého důvodu nenaslouchá Duchu svatému, Jehož hlas před těmito věcmi varuje.
 
2) Křesťan sice ví, že tyto věci nejsou dobré, ale nechce se dotknout těch, kdo na jeho profil tato satanská díla umisťují, a tak prostě mlčí, či dokonce za něco takového poděkuje, místo aby dotyčného člověka upozornil, že jde o zlou věc a podobně laděné příspěvky smazal.
 
3) Křesťan se obává, že bude nařčen z odsuzování, netolerance, že se na něj jeho nekřesťanští přátelé rozhněvají a přestanou s ním komunikovat a odmítání podobných příspěvků bude znamenat, že vůči lidem nemá dost lásky. Jinými slovy je mu milejší udržet si poklidné vztahy s lidmi než říct pravdu, a tak se toto udržení dobrých vztahů děje na úkor Boží pravdy a jde tedy na ruku satanu.
 
Pravda je ovšem zcela opačná. Mlčky tyto závadné věci tolerovat, či se dokonce tvářit, že jde o milou pozornost, nemá nic společného s láskou. Je to buď projevem katastrofální nevědomosti, strachu nebo neochoty stát se cílem kritiky (což samozřejmě nikomu není příjemné). Lidem, kteří tyto věci šíří, pasivní křesťan prokazuje medvědí službu.
 
Je třeba mít na paměti, že ne vše, co je milé, příjemné, sladké a dojemné, je zároveň dobré. Křesťané, kteří mlčí k tomu, co se tváří jako dobré, ale je zlem, sami sebe manévrují k postupnému přijímání supertolerance a superlásky.
 
 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář