Jdi na obsah Jdi na menu
 


Duchovní boj

Příspěvky

Nezobrazíš

17. 3. 2012

Se zobrazování Ježíše Krista se můžeme setkat zcela běžně, ať už v kostelích, nebo v literatuře pro děti, filmech, videích apod.  Ve skutečnosti ovšem neexistuje žádné oficiální vyobrazení Ježíše Krista, o němž by bylo možné říct, že takto Ježíš skutečně vypadal.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Duchovní boj | Komentářů: 2

Křesťanská meditace

10. 12. 2011

Křesťanská meditace představuje čistě satanskou nauku chytře maskovanou za křesťanské termíny a slova jako Bůh, Kristus, Kristův Duch a podobně.
Snaží se křesťany nalákat na prohloubení vztahu s Bohem, prožití Boží lásky a duchovní růst. Ve skutečnosti učí křesťany vstupovat do změněného stavu mysli tím, že budou opakovat mantru.

 

Mýtus o tom, že rozsuzování znamená nezdravé zabývání se Satanem

26. 7. 2011

slepa-vede-slepou.jpgStále častěji se objevuje tvrzení typu „proč se pořád zabývat Satanem, když můžu studovat Bibli, modlit se, hledat Boha...“ Lidé, kteří takto argumentují, jaksi zapomínají, že Bible o Satanu vyučuje a křesťané jsou povoláni k tomu, aby šířili evangelium a odhalovali Satanovy podvody.

 

Mnozí lékaři už slouží druhé Vědě

19. 7. 2011

doctor.jpgPřestože medicína byla dlouho pokládána za exaktní a materialistickou vědu, většina lékařů už dnes slouží druhé vědě, která je Satanovým nástrojem k prosazení esoterních a okultních nauk a v konečném důsledku k uvedení sebe sama v roli boha.

 

Mýtus o tom, že dobrý křesťan přesvědčí každého

17. 7. 2011

depka.jpgKřesťané si zvykli posuzovat sami sebe a kvalitu svého křesťanství podle toho, kolik lidí dokážou přesvědčit. Je to jednoduchá úměrnost – čím „kvalitnější“ křesťan, tím více „klientů“ dokáže svými argumenty přivést k tomu, že uvěří. Nikdo nezkoumá, odkud se toto závadné učení vzalo, přestože v Písmu nemá žádnou oporu.

 

Satan nutí křesťany, aby se snažili zastavit nezastavitelné

17. 7. 2011

vetrny-mlyn.jpgKřesťané jsou vystavováni sílícímu tlaku, že musejí něco udělat s šířením okultních a esoterních nauk a odpadáním lidí od Boha. Satan dobře ví, že tyto věci prostě přijít musejí a nelze se jim vyhnout. Proto velice rád vyčerpává křesťany tím, že je popichuje, aby se snažili zastavit něco, co je nezastavitelné.

 

Jak (ne)rozpoznat Božího služebníka

4. 6. 2011

vlci.jpgSatan počítá s tím, že u mnohých křesťanů zvítězí prostá lidská lenost a pohodlnost, a poté, co je přesvědčí o důvěryhodnosti svého služebníka některou z uvedených metod, nebo jejich kombinací, může nastoupit nenápadné vyučování bludů a obratně překroucených interpretací.

 

Mýtus o bezhříšných křesťanech

21. 5. 2011

andilek.jpgPoměrně často se lze setkat s tvrzením, že správný křesťan musí být bezhříšným dokonalým člověkem, nejlépe zcela asexuální bytostí, která naprosto utlumila jakékoli tělesné potřeby a za žádných okolností nikdy nechybuje. Tento mýtus může pocházet ze dvou různých zdrojů:

 

Skutečné projevy Ducha svatého

21. 5. 2011

projevy-ducha2.jpgV mnoha sborech, zejména letničně charismatického typu, se mění vnímání pojmů Duch svatý, působení Ducha svatého, dary Ducha svatého apod. Za působení Ducha svatého se vydávají pocity tělesného vzrušení, adrenalinu, euforie, ne nepodobné "tripu" po požití nějaké psychotropní látky.

K novým pojmům patří např. "svatý smích" nebo "Boží smích", kdy se lidé válejí ve zcela neovladatelných křečích smíchu, v extrémním případě dokonce vydávají různé zvířecí zvuky (mručení, pípání, kňučení....).

 

Apokalyptická proroctví - křesťanský adrenalin

20. 5. 2011

452089_green_eye_surprise.jpgJe až s podivem, kolik křesťanů v dnešní době tento typ předpovědí vyhledává a nadšeně hltá, podobně jako jiní lidé vyhledávají nejnovější drby v bulvárních plátcích. Je to vlastně takový adrenalin, křesťané se vyžívají v nekonečných debatách o detailech předpovědí, s očima navrch hlavy očekávají předpovězené katastrofy.

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

následující »