Jdi na obsah Jdi na menu
 


Malá a větší zamyšlení, pro která jinde místo není

Příspěvky

Služebníci církevních organizací musejí prosazovat jejich doktríny i na úkor pravdy

9. 12. 2012

 

Proč se Bible nezabývá do hloubky utrpením Ježíše

2. 12. 2012

Dnešní moderní evangelisté se poměrně často zabývají podrobně tím, co Ježíš prožíval před a během ukřižování. Vypracovávají celé studie o tom, jak brutální bylo samotné římské bičování, pokračují v detailních popisech popravy ukřižováním.

 

Podobenství o trojstranném bilboardu

29. 10. 2012

Při debatě s jedním esoterikem přišla řeč na blud o tom, že každý může mít svou pravdu. Esoterik použil příklad bilboardu, který má tři různé strany a každý člověk může tvrdit, že na bilboardu je něco jiného - stejně jako v životě může mít každý svou verzi pravdy.

 

Víru nelze zakládat na vědeckých důkazech

24. 9. 2011

laborka-1.jpgVe snaze přesvědčit nevěřící nebo upevnit svou vlastní víru se někteří křesťané spoléhají na to, že věda jim poskytne důkazy pravdivosti Bible a existence Boha.

 

Skutečná úloha Církve Kristovy

19. 3. 2011

psenice.jpgSvé následovníky Ježíš pověřil kázáním evangelia. Toto je tedy primárním úkolem Církve Kristovy. Evangelium bude kázáno celému světu, aby ti, kdo patří Bohu, uvěřili, a ti, kdo nemilují pravdu v Ježíši, odsoudili sami sebe tím, že evangelium odmítnou a nebudou tedy mít před Bohem výmluvu.

 

Popírači Boha se před Bohem třesou

5. 3. 2011

 

Křesťan a popularita ve světě

24. 2. 2011

fanousci-3.jpgKřesťané, kteří získali mezi lidmi určitou popularitu, se ocitají ve velkém nebezpečí. Neexistuje snad člověk, kterému by byla nepříjemná pochvala druhých a ocenění jeho práce. Pro křesťany je zde ale jedno úskalí.

 

Všechno mohu v Kristu

19. 2. 2011

prachy-2.jpgTento verš se stal nástrojem vyznavačů falešného evangelia prosperity, kteří tvrdí, že křesťané mají na tomto světě žít život v bohatství a úspěchu (míněn zejména úspěch v kariéře), a že to mohou dokázat a mají o to usilovat právě proto, že přece „Všechno mohu v Kristu, který mi dává sílu“.
 

Pravda nepotřebuje zdůvěryhodňování

4. 2. 2011

pravda-duv..jpgPravda je pravdou, a není zapotřebí ji činit důvěryhodnější, respektive to ani není možné. Jestliže je něco pravda, pak žádné další přídavné informace nemohou pravdu učinit "pravdivější", stejně jako popis složení atmosféry neudělá oblohu modřejší.

 

Podobenství o požáru v hotelu

20. 10. 2010