Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rentgen

Příspěvky

Setkání s anděly - ohavnost v křesťanském obalu

7. 1. 2013

andel.jpg
To, že do křesťanství pronikají různá bludná učení se základem v esoterice, dokládají i četné publikace, které se vydávají za křesťanské, dokonce se zaštiťují Biblí a údajným prorockým obdarováním pisatelů, ale obsahově se jedná o snadno rozpoznatelnou esoteriku. Autoři takových publikací se tedy tváří „jako beránek“, ale mluví „jako drak“. (Zjevení 13,11)
Jednou z takových knih je i Setkání z anděly. Uvádím zde komentovanou recenzi knihy. Komentáře jsou psány modře.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Rentgen | Komentářů: 0

Moderova metoda, Dornova metoda

2. 1. 2013

Dornova a Moderova metoda jsou vzájemně se často doplňující fyzioterapeutické metody, které na první pohled vykazují jen samá pozitiva - jsou šetrné, jemné, vhodné i pro handicapované pacienty.
Obě metody nicméně v sobě kromě fyzických postupů zahrnují i metody alternativní, známé z východní medicíny a léčitelství.

 

Dopis "jakoboha" člověku

6. 7. 2012

Křesťané musejí být velmi obezřetní pokud jde o to, co se ohání Božím jménem. Není to totiž záruka, že daná věc je skutečně z pravého Boha stvořitele. Stále více zdrojů bude mít plná ústa Boha, ale bude pocházet od satana.

 

Duchovní (z)rádce

1. 7. 2012

 Podle okultních nauk je duchovní rádce bytost s vyšším stupněm poznání než lidé žijící pouze ve fyzickém světě. Je možno s touto bytostí navázat vědomý kontakt, čímž dojde k duchovnímu růstu člověka a lze tak řešit různé obtížné a sporné situace v životě. Okultisté tvrdí, že tento duchovní rádce nás může vyučovat, radit nám, vést nás a poskytovat nám poznání.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Rentgen | Komentářů: 0

Waldorfské školství připravuje žáky na nadcházející vládu humanity

6. 7. 2011


studenti-2.jpgWaldorfské školství je velmi povedenou pastí, protože láká žáky (děti i dospělé) na atraktivní způsob výuky; ve skutečnosti jsou však nenásilně vyučováni principům světa sjednoceného pod Satanovým terorem humanity a připravováni na brzký příchod tohoto systému.

 

Čínská masáž tuina

4. 7. 2011

masaz-tuina.jpgJedná se o metodu úzce provázanou s akupunkturou. Místo jehel se k údajné stimulaci energetických drah používá tlak prstů, dlaní, loktů apod. Stejně jako ostatní podobné esoterně-okultní terapie pracuje s pojmy energie (energie Qi, Čchi...), meridiány, energetické dráhy.

 

Etikoterapie

15. 5. 2011

objeti-etikoterapie.jpgEtikoterapie je metoda alternativní medicíny, která vychází z předpokladu, že každé onemocnění a také problémy lidstva jako celku mají základy v lidské sobeckosti a v porušeném vztahu k sobě samému i druhým. Označuje se někdy jako léčení morálními silami.

 

Floating - nenápadné nebezpečí

15. 5. 2011

floating-1.jpgProblém floatingu spočívá v jeho dopadu na lidskou psychiku. Mnoho lidí si pochvaluje duševní uvolnění a odpočinek, kdy je nic neruší, mají možnost zcela vypnout. Odborné publikace se netají tím, že floating velice často vyvolává u klienta přímo změněný stav vědomí.

 

Velikonoce - víte co oslavujete?

22. 4. 2011

vajicka.jpgTo, co se prezentuje jako Velikonoce, je v podstatě spojením římskokatolických tradic a modloslužby s pohanskými zvyky odkazujícími na příchod jara jako nového života (barvení kraslic, vysévání obilí nebo trávy do květináčů, polévání vodou, šlehání ratolestmi a proutky - jedná se o symboly přicházejícího života, které mají lidem "přičarovat" vitalitu, sílu, zdraví apod.).

 

Lunární a hormonální jóga nabízejí démonické uzdravení

10. 4. 2011

yoga.jpgHormonální a lunární jóga jsou dva typy cvičení, které se zdánlivě primárně zaměřují na uzdravení při různých poruchách žláz s vnitřní sekrecí (hormonální jóga) nebo se používají jako terapie při problémech s početím a plodností. (lunární jóga)

Tváří se tedy spíše jako léčebná metoda. Ve skutečnosti jde ovšem o směs jógy a rituálů nejrůznějších „přírodních“ národů (tedy národů sloužících démonům) a lidem je tak nabízeno démonické uzdravení fyzických problémů.

 

Reflexní terapie, thajské a shiatsu masáže

2. 4. 2011

meditace.jpgKřesťané by měli být velmi opatrní, pokud jde i o tak zdánlivě banální věc jako jsou masáže. V současné době se v sortimentu služeb nenabízejí jen běžné fyziologické masáže, ale také thajské, reflexní, shiatsu a jiné. Nejde jen o prosté masírování svalstva, protože tyto masáže s původem v asijské kultuře s sebou nesou také její duchovní poselství, které je v podstatě uctíváním démonů.

 

Celostní medicína

11. 3. 2011

Celostní medicína se už svým názvem snaží navodit v pacientovi pocit, že jde o seriózní vědní obor, kterému může pacient důvěřovat stejně jako klasické medicíně. Prohlašuje, že neřeší pouze symptomy nemocí, ale hledá jejich příčinu, a to zejména v oblasti duševní.

 

Buddhismus není skutečným řešením utrpení

6. 3. 2011

 hnusny-buddha.jpgNěkteří lidé mylně považují učení Ježíše a Buddhy za velmi podobné a blízké a jsou i takoví, kteří Buddhu a Ježíše nazývají bratry. Argumentují tím, že jak Buddha tak Ježíš hlásali pokoj, lásku a toleranci. Jedná se ovšem o zásadní a nebezpečný omyl. Učení buddhismu nemá s tím, co učí Ježíš, cokoli společného.

 

Římskokatolická církev připravuje na příchod mimozemšťanů

11. 2. 2011

planeta.jpgČlánek popisující vyučování o mimozemských civilizacích v rámci Římskokatolické církve. Komentáře k článku modře.

 

Okultismus a esoterika - moderní ženské koníčky

9. 2. 2011

vesteni-2.jpgKartářství a různé další formy věštění se stále více dostávají do popředí zájmu veřejnosti. Všechny tyto aktivity jsou zpravidla prezentovány jako „ženské“, a stávají se stejným typickým hobby jako dříve pletení nebo vyšívání.

 

Bachova terapie

23. 1. 2011

bachovka.jpgBachova květová terapie je metoda alternativní medicíny, která se prezentuje jako zdánlivě neškodné užívání nejedovatých rostlinných esencí, díky čemuž se dotyčná osoba duševně stabilizuje a v důsledku toho pak dojde i k uzdravení tělesných symptomů.

 

Neposkvrněné početí Marie ve světle Bible

7. 1. 2011

lilie.jpgŘímanům 5,12 Skrze jednoho člověka totiž vešel do světa hřích a skrze hřích smrt; a tak smrt zasáhla všechny, protože všichni zhřešili.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Rentgen | Komentářů: 0

Mýty o křesťanech a křesťanství

22. 10. 2010

Křesťané jsou banda tupých ovcí, která se klaní papeži nebo obrazům Marie a modlí se růženec.....vážně tomu věříte?

 
Celý příspěvek | Rubrika: Rentgen | Komentářů: 0

Bůh v esoterice

18. 10. 2010

Protože lidé zabývající se esoterikou a okultními praktikami slouží satanu, musejí být svou službou nutně poplatní jeho plánu na světovládu. Přestože tito lidé docela často operují se slovem Bůh, je Bůh v jejich podání odlišný od Boha, který se lidem představuje ve svém slově - Bibli.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Rentgen | Komentářů: 0

Avatar-sladká démonická pohádka

10. 10. 2010

Film, který na první pohled působí dojemně a mocně zároveň, zejména v emocionální oblasti. Esoterické a New Age poselství je ve filmu velmi jasně patrné, pokud se ovšem divák nenechá naprosto pohltit emocemi a dojemným příběhem. V návalu rozjitřených emocí totiž člověk snadno přijme skryté poselství filmu, aniž by nad ním více přemýšlel, a přesně o to jde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Rentgen | Komentářů: 0