Jdi na obsah Jdi na menu
 


Satan nechce, aby se o něm mluvilo pravdivě

24. 9. 2010

Satan šíří absurdní myšlenku, že mluvením o něm mu lidé vzdávají poctu a dělají reklamu. Samozřejmě se tato myšlenka především týká křesťanů, kteří opravdově vyučují o satanu a jeho aktivitách. Je to prostá, ale velmi účinná taktika. Kdekoli se mluví o satanu ve světle Božího slova a odhaluje se navíc, jak nad satanem vítězit, vždy se objeví někdo, kdo se proti tomu ozve tvrzením, že se tím satanu dělá reklama a nemělo by se o něm vůbec mluvit nebo psát.

Jak je to možné? Satanovi démoni mohou do mysli lidí vkládat myšlenky (aniž by v těchto lidech přebývali). Satan si nepřeje, aby se hovořilo o jeho aktivitách, pastech a způsobech, kterými obelhává lidi (ať už jde o okultismus, filmy, esoteriku nebo cokoli jiného), proto kdykoli hrozí, že by se někdo mohl dozvědět pravdu, démoni prostě do mysli těchto lidí vkládají myšlenky: "Nemělo by se mluvit (psát) o satanu, protože se mu tím vzdává pocta. Tohle nemůžu poslouchat (číst), je to vlastně propagace Satana..." Tyto myšlenky jsou často v první osobě, aby se člověk, kterému démoni myšlenku podsunou, domníval, že jde o jeho myšlenku a že tedy musí být pravdivá. Tato taktika strkání hlavy do písku je zrádná v každé oblasti lidského života. Mlčet o zlých věcech znamená tiše je tolerovat.

Křesťané tedy musejí očekávat odpor, jestliže se rozhodnou otevřeně mluvit o satanu a jeho aktivitách v těchto posledních dnech. Přesto je nezbytně nutné o tom nemlčet a kdekoli narazíme na satanovu past, musíme ji postavit do světla Božího slova.