Jdi na obsah Jdi na menu
 


Většina lidí Bibli nikdy nečetla, ale myslí si, že ví, co v ní je

5. 10. 2010

Podle mnoha statistik je Bible co do počtu výtisků bezkonkurenčním bestsellerem v celosvětovém měřítku. Počet výtisků ale nekoresponduje s tím, jak často lidé Bibli čtou a jak dobře ji znají. Vypovídá o tom nedávný výzkum uskutečněný v České republice po vydání Bible21. Podle této ankety většina Čechů nikdy Bibli nečetla, přesto ale prohlašují, že vědí, co v Bibli je, protože ve škole z ní četli několik příběhů, viděli pár filmů s náboženskou tématikou, nějaký dokument o Bibli, zaslechli někoho něco vyprávět apod.

Takové prohlášení je stejně naivní jako kdyby si nějaký člověk nepřečetl pracovní smlouvu, kterou podepisuje, ale s jistotou tvrdil, že ví, že jde o smlouvu na dobu neurčitou, protože někde zaslechl, že v této firmě to tak bývá. Pak by asi byl hodně překvapený, kdyby mu po roce šéf podal zápočtový list s tím, že přece podepsal smlouvu na rok.

Lidé, kteří se domnívají, že znají Písmo, ale doopravdy nevědí, co přesně Bible říká, budou velmi lehce oklamatelní a manipulovatelní. Manipulátor (Satan) může snadno lechtat pýchu takových lidí, když je bude přesvědčovat, že přece "oni dobře vědí, že přesně tohle Bible říká" a zároveň jim podsune líbivou lež. Pak lze lidem namluvit prakticky cokoli, protože ve své pýše, že "znají Bibli" se nebudou namáhat tyto lži skutečně Biblí prověřovat. Satan tak lidi naučí, co si mají myslet a předloží jim vlastní překroucenou, lživou a manipulativní interpretaci Písma.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář