Jdi na obsah Jdi na menu
 


díl 1.- Dveře

23. 8. 2008

Dveře 

Prohlédla jsem si už všechny pokoje? Snad ano. Občas jsem se sice jen podívala škvírou mezi dveřmi dovnitř. Ale i to mi stačí. Můžu jít.

Najednou se chodba ve velkém domě zúžila. Na konci té chodby byly poslední dveře. O hodně vyšší než já. Působily dojmem starých těžkých rozvrzaných vrat. Byly na nich pavučiny a prach. Ale když jsem se podívala blíž, měly pěkné jemné zdobení a bylo příjemné se jich dotýkat. Zdály se mi ale jiné, než ostatní dveře. Ty jsem si ani tak neprohlížela, prostě jsem vzala za kliku, otevřela a vešla.

Vzala jsem za kliku......Kde mají tyto dveře kliku? Copak tu není? Dívala jsem se, rukama jsem hledala, kde je něco, čím bych dveře otevřela. Ale nic. Copak jsou nedobytné? A jsou to vůbec dveře, když nemají kliku? Že by někdo nechtěl, aby se tam vcházelo? Tajemství. Vždycky jsem toužila po tajemství a teď tu stojím u zavřených dveří bez kliky a nemohu vejít. Kdybych aspoň věděla, co tam je. Jestli mi to stojí za to, dobývat se dovnitř. Přece neodejdu z tohoto domu, aniž bych se aspoň na okamžik nepodívala, co se tam skrývá. Kdyby mi tak někdo pomohl.....

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář