Jdi na obsah Jdi na menu
 


díl 2.- Dveře a sklo

23. 8. 2008

Dveře a sklo

Málem jsem vykřikla a udělala jsem krok zpět. Zatajila jsem dech. Srdce mi tlouklo o poznání rychleji.

Dveře se začaly proměňovat. Nejdřív zmizely pavučiny a prach. A za chvíli celé dveře zprůhledněly, jako by byly ze skla. Nevěřícně jsem přistoupila blíž a dotkla se jich. Ano, byly průhledné. Srdce mi bušilo stejně prudce jako před pár vteřinami. Ale tentokrát to už nebylo strachem, ale překvapením a radostí nad pohledem, který se mi naskytl.

Přitiskla jsem se na dveře, chvilinku jsem zase hledala kliku. Přestože jsem ji nenašla, nevadilo to. Pohled dovnitř všechno převážil. Tolik světla jsem ještě nikdy neviděla. A nebolely z něj oči. Spíše jsem vnímala hřejivou lásku, která prozářila celou zahradu, do níž jsem se teď dívala. Všude bylo plno neznámých stromů, na kterých seděli velcí bílí ptáci a zřejmě něco krásného zpívali. Ale tu harmonii jsem mohla tušit jen z jejich pohybů. Pod stromy ve vysoké trávě byly fialové a zlaté květy. Vypadaly jako tulipány, ale tulipány to nebyly. Vítr si s nimi hrál a pohupoval jimi ze strany na stranu.

Stoupla jsem si na špičky. Přitiskla jsem nos ke sklu, ustupovala jsem, nebo jsem se zkoušela dívat ze všech možných úhlů. Chtěla jsem toho vidět co nejvíc. Nebyla jsem si jista, ale zdálo se mi, že v zahradě se někdo prochází. Snad lidé v bílých šatech. Nebo ne? Kde je ta klika?!

Vážně tu není? Copak nemohu dovnitř? Otočila jsem se, jako bych si myslela, že snad na zdi objevím nějaké otevírací zařízení. Ale místo toho na mě padla hrůza z tmavé chodby. Nikdo tu nebyl, ale zdálo se mi, že se ke mně někdo blíží a bere mě za ruku, abych šla pryč. Ale já jsem nechtěla! Zpět nechci a do zahrady nemohu. Uvnitř jsem se třásla úzkostí, a když jsem se obrátila zase ke dveřím, znovu jsem se lekla. Dveře už nebyly ze skla, ale byly takové, jako jsem je uviděla poprvé.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

super

(Káťa, 23. 8. 2008 15:51)

ahoj ,líbí se mi tvoje stránky ,taky jsem věřící a lmoc by mě potěšilo ,kdybys mi na psala na icq 356438313
děkuju ti moc ,máš totu hezké :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))