Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuální zprávy

Příspěvky

Nebiblické principy Full flame

10. 9. 2011

plameny.jpgPo celém světě se šíří akce s názvem Konference ohně nebo její filmová verze pod názvem Full flame. Čelním představitelem této kampaně je Reinhard Bonnke. Mnozí křesťané tohoto muže oslavují jako velkého evangelistu, který přináší zvěst o Ježíši milionům lidí, zejména na Africkém kontinentu.

 

Mohutné evangelizační akce neznamenají automaticky probuzení

5. 9. 2011

crowd-500x332.jpgKřesťané se radují, jak Bůh otevírá dveře a posílá probuzení např.do Afriky. Jediným kritériem jsou však desetitisíce lidí shromážděných na akcích nejrůznějších evangelistů. Přitom toto hledisko je zcela zavádějící.

 

Satanova mystifikace ženství

14. 8. 2011

mystery-woman-2.jpgSatan přesvědčuje ženy, že jsou svým způsobem mystické bytosti nadané nejrůznějšími nadpřirozenými schopnostmi od intuice až po samoléčení. Mnohé internetové portály a jiné informační zdroje určené ženám poskytují návody k probuzení „skrytých sil“, intuice, prezentují nejrůznější okultní a esoterní postupy a lákají ženy na atmosféru tajemna, mysticismu a pocit sounáležitosti. Už na samém počátku lidských dějin uslyšela Eva na Satanovu lež „budete jako Bůh...“

 

 

Média zahlcují lidi zprávami z oblasti astronomie

13. 8. 2011

vesmir.jpgMédia vyvíjejí v poslední době extrémní nátlak v podobě chrlení zpráv z oblasti astronomie. Noviny, televize a především internet servírují tento typ zpráv s minimální frekvencí 1 za den, častěji však více. Toto se neděje náhodou.

 

Velké procento křesťanů nesnese hutný duchovní pokrm

6. 8. 2011

spici-mimino.jpgCírkevní organizace mají určitý vymezený okruh duchovních i světských záležitostí, kterými se mohou zabývat a o nichž mohou vyučovat své členy. Kázání a vyučování lidí v těchto organizacích má svá povolená témata. Křesťané, kteří jsou takto vyučováni, si ani neuvědomují, že se stále víceméně točí v kruhu a oklikou se vracejí tam, odkud začali – k samotným základním kamenům víry. Písmo nás učí, že nemáme zůstávat jen u těchto základů, ale máme směřovat k dospělosti a ve svém poznání růst.

 

Ohavné kupčení s touhou křesťanů po duchovních prožitcích

31. 7. 2011

956420_all_this_loveley_money_.jpgV tomto čase se stále více objevují různé konference a akce, které lákají křesťany na reklamní artikl „Božího ohně“, „zapálení“, „nadpřirozeného Božího doteku“, „moci“ atd.

Zkoumejme, jak se tento fenomén jeví ve světle Písma.

 

Pronikání esoteriky do klasické medicíny

23. 7. 2011

mozek.jpgOblast psychologie je víc než jakýkoli jiný medicínský obor prosycena esoterikou a tedy ve službě druhé vědy. Běžně doporučuje a používá metody, které vystavují pacienty nebezpečí démonického posednutí. (hypnóza, regrese, pasivní meditace aj.)

 

Report z knižního veletrhu

27. 6. 2011

kniha.jpgPrvní ročník knižního veletrhu odráží velmi dobře, jak daleko už pokročily Satanovy aktivity a jak dokonale už vyhověl potřebě každého, kdo touží po své vlastní iluzi, o níš sám sebe přesvědčí, že je to pravda.